پنج شنبه ١٨ آذر ١٣٩٥
Skip Navigation Linksایران ساختt
جشنواره ایران ساخت
aboutfairrebon.png
جشنواره فرهنگی و هنری «ایران ساخت» برای تکریم انقلاب علمی و بزرگداشت شکل گیری تمدن نوین اسلامی ایرانی است.  این جشنواره با تکیه بر فرآورده های فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، بر آن است تا نهضت توجه و حمایت از اقتصاد دانش بنیان را به عنوان یکی از راهبردی ترین زیرساخت های پیشرفت و تعالی کشور، بنیاد گذارد و به شکلگیری جریان تولید محتوا برای فضای مجازی و رسانه های مکتوب، دیداری و شنیداری مدد برساند.

                          ادامه مطلب
adbaner.png

backakhbar.png

 • «ایران‌ساخت» احیا و ترویج فرهنگ خودباوری را دنبال می‌کند
  معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری ایران ساخت گفت: جشنواره ملی فرهنگی و هنری "ایران‌ساخت" با شعار فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی می‌تواند در ایجاد خودباوری نسبت به توانمندی‌های کشورمان اثرگذاری بالایی داشته باشد. ​
  ادامه خبر
 • جشنواره «ایران ساخت» زمینه‌ساز حمایت از تولیدات ملی است
  ​در سومین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» بر تاثیر قابل توجه این رویداد در حمایت از تولیدات ملی دانش بنیان تاکید شد.
  ادامه خبر
 • پیشرفت در حوزه‌های مختلف علمی ناشی از «گفتمان‌سازی» است
  ​ حضرت آیت الله خامنه‌ای بیان کردند: اینکه ما امروز در مسائل فضایی، در مسائل هسته‌ای، در نانو، در فنّاوری زیستی و دیگر موارد گوناگون، پیشرفت‌های زیادی داریم، پیشرفت‌های مهمّی داریم، این پیشرفت‌ها ناشی از همین گفتمان‌سازی است.
  ادامه خبر
 • فراخوان جشنواره ملّی فرهنگی هنری «ایران‌ساخت» منتشر شد
  فراخوان جشنواره ملّی، فرهنگی هنری «ایران‌ساخت» منتشر شد. این رویداد با هدف حمایت از تولیدات دانش بنیان ساخت ایران از 16 تا 18 دی ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.
  ادامه خبر
 • دبیران بخش‌های پنجگانه جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» منصوب شدند
  ​طی احکامی جداگانه از سوی پرویز کرمی دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی، هنری "ایران ساخت"، دبیران بخش های پنجگانه و همچنین دبیر اجرایی این رویداد منصوب شدند.
  ادامه خبر
 • غیرت ملی لازمه توجه به تولیدات ایرانی است
  ​رییس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گفت: توجه و شناخت توانمندی‌های ساخت داخل نیازمند فرهنگ‌سازی است و ضرورت استفاده از تولیدات داخلی می‌بایست به یک غیرت ملی بدل شود.
  ادامه خبر
 • باید مسئله علم و فناوری به یکی از ستون‌های اصلی کشور تبدیل شود
  ​ رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کردند: ما در قضیّه‌ی علم و فنّاوری، برای پیشرفت کشور واقعاً احتیاج داریم به اینکه مسئله‌ی علم و مسئله‌ی فنّاوری، بشود مسئله‌ی مطرح کشور؛ یعنی یکی از آن سه نقطه‌ی اصلی و سه ستون اصلی‌ای که کشور امروز به آنها متّکی است.
  ادامه خبر
 • هنرمندان بهترین الگو برای حمایت از کالاهای دانش‌بنیان ایرانی هستند
  ​دبیر بخش کاریکاتور جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت گفت: هنرمندان و ورزشکاران بهترین الگو برای حمایت از کالاهای دانش بنیان و فناوری های ایرانی هستند.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولید داخل مبنای اقتصاد مقاومتی است
  ​رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، جشنواره «ایران ساخت» را رویداد و ایده ای اساسی برای حمایت از کالاها و محصولات دانش بنیان ساخت داخل دانست و گفت: در این راستا اقتصاد مقاومتی نیز باید با توجه به تولید داخل با هدف افزایش صادرات و کاهش واردات نگاهی علمی به اقتصاد درون زای برون نگر باشد.
  ادامه خبر
 • فضای مجازی ظرفیت گسترده‌ای برای حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی دارد
  ​ رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: به طور میانگین مردم کشور 5 تا 9 ساعت در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند . همان طور که مشخص است فضای مجازی ظرفیت گسترده‌ای را برای فرهنگسازی تبلیغات و آموزش ایجاد می‌کند.
  ادامه خبر
 • جامعه باید با پیامدهای مثبت خرید کالای ایرانی بیشتر آشنا شود
  ​ عضو شورای سیاستگذاری جشنواره «ایران ساخت» گفت:: جامعه باید با پیامدهای مثبت خرید کالای ایرانی در توسعه اقتصاد، ایجاد اشتغال و ... آشنا شوند و این امر با اصلاح رویکرد مردم به خرید کالای ایرانی توسط جشنواره ایران ساخت ممکن می‌شود.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولید دانش‌بنیان ایرانی در گروی نگاهی هنرمندانه و فراملی است
  ​کارگردان برجسته سینمای ایران گفت: حمایت از تولید ملی یک کار هنرمندانه است که حضور هنرمند و تلاش او در در عرصه ملی با نگاهی فراملی را طلب می‌کند.
  ادامه خبر
 • جریان‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان رسالت اصلی «ایران‌ساخت» است
  ​دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران‌ساخت» گفت: جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت، جریان سازی، تولید محتوا در حمایت از تولید ایرانی را دنبال می‌کند و بر همین اساس «فناوری ایرانی کسب و کار ایرانی» شعار و راهبرد اصلی این جشنواره است.
  ادامه خبر
 • شرکت در جشنواره ایران ساخت تکلیف و نذری فرهنگی است
  ​دبیر بخش تخصصی هنرهای تجسمی جشنواره ایران ساخت گفت: شرکت هنرمندان در جشنواره ایران ساخت به نوعی ادای تکلیف فرهنگی محسوب می‌شود زیرا منفعت این جشنواره به آیندگان و فرزندان این سرزمین می‌رسد.
  ادامه خبر
 • هدف از برگزاری «ایران‌ساخت» کمک به ترویج و تشویق مصرف کالای باکیفیت ایرانی است
  نبوی در نشست مطبوعاتی بخش رسانه های دیداری و شنیداری ایران جشنواره ایران ساخت، هدف از برگزاری ایران ساخت راکمک به ترویج و تشویق مصرف کالای ساخت داخل در جامعه ایرانی دانست و اظهار کرد: ضرورت برگزاری ایران ساخت تنها محدود به زمان حال نیست، بلکه نگاهی به وضعیت کنونی کشور و زندگی فردی و اجتماعی افراد ضرورت برگزاری این جشنواره برای آیندگان را مشخص می کند.
  ادامه خبر
 • اقتصاد مقاومتی با مصرف کالای ایرانی تحقق پیدا می‌کند
  ​سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر سیاست های اقتصاد مقاومتی، تحقق آنها را نیازمند مصرف کالای داخلی ایرانی دانست.
  ادامه خبر
 • حس ملیت برای حمایت از تولید دانش‌بنیان ایرانی باید تقویت شود
  ​وزیر داد گستری با اشاره به اینکه نیازمند ایجاد حس جذابیت به منظور حمایت از کالای دانش بنیان ایرانی هستیم بیان کرد: ترغیب مردم به سمت و سوی کالای ایرانی نیازمند کار هنری و رسانه ایی است.
  ادامه خبر
 • دولت با پرداخت یارانه مردم را به خرید کالای دانش بنیان ایرانی تشویق کند
  ​رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، نقش دولت را در ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی مهم خواند و گفت: بهترین حمایت دولت از کالای دانش بنیان ایرانی تخصیص یارانه به تولید کننده ایرانی است.
  ادامه خبر
 • ‎تقویت تولید داخلي نيازمند عزم ملي است
  ​رییس اتاق اصناف کشور گفت: رفع نياز توليدكننده و مصرف كننده ايراني نيازمند ايجاد بسترسازي فرهنگي است كه با واقعيت تطابق داشته باشد.
  ادامه خبر
 • تمدید 10روزه فراخوان جشنواره «ایران ساخت» به دلیل استقبال عمومی
  ​دبیرکل جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» از تمدید 10 روزه فراخوان این رویداد به دلیل استقبال و درخواست علاقه مندان خبر داد.
  ادامه خبر
 • هنر زمينه‌های گسترده و عميقی برای اصلاح رفتارهای اجتماعی و اقتصادی دارد
  ​رييس كميسيون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فرهنگ و هنر زمينه‌های گسترده و عميقي برای اصلاح رفتارهای اجتماعی و اقتصادی جامعه دارد و جشنواره فرهنگی، هنری ايران ساخت هم از تاثيرگذاری فرهنگ و هنر استفاده می كند.
  ادامه خبر
 • عامل پیشرفت کشور «رونق تولید داخلی» مبتنی بر علم و فناوری است
  ​معاون توسعه مدیریت ومنابع معاونت علمی گفت: تولیدات داخلی باید مبتنی برعلم و فناوری باشند تا عامل پیشرفت و توسعه کشور شود.
  ادامه خبر
 • «محدودیت واردات» در حوزه سلامت حمایت از تولید دانش‌بنیان داخلی است
  ​معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: محدودیت واردات حوزه سلامت برای توانمندسازی تولیدکننده محصولات دانش بنیان ایرانی در نظر گرفته شده به این معنا که بازارهای کشور برای حضور شرکت های خارجی باز نمی کنیم تا با این حضور و قدرت بازاریابی بالای آنها، شرکت های دانش بنیان کوچک نابود شوند.
  ادامه خبر
 • ارتقاء استاندارد و نظارت کیفی مصرف کالای ساخت داخل را افزایش می‌دهد
  ​رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: اگر تولید کننده در کشور، کالایی با کیفیت تولید کند که با استقبال مردم مواجه شود اعتماد به نفس در او به تدریج افزایش می یابد و این قدرت را پیدا می کند تا علاوه بر بازارهای داخلی محصول خود را به بازارهای خارجی نیز صادر کند.
  ادامه خبر
 • اصلاح عادت نادرست «توجه به کالای خارجی» نیازمند فرهنگسازی است
  علیرضا محجوب گفت: جشنواره ایران‌ساخت با تحقق رسالت خطیر فرهنگ‌سازی که بر دوش خود دارد می‌تواند موجب اصلاح رفتار و عادات نادرست جامعه مبنی بر بی‌توجهی به توانمندی داخلی و ارزش نهادن به کالای غیر ایرانی شود.​
  ادامه خبر
 • واردات کالاهای خارجی مشابه تولید داخل ممنوع شود
  ​معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش نقش دولت در جهت حمایت از تولیدات ساخت داخل را ممنوعیت واردات کالاهای خارجی مشابه تولیدات داخل دانست.
  ادامه خبر
 • «کیفیت» مهم‌ترین لازمه ترویج فرهنگ کالای دانش‌بنیان داخلی است
  ​دستیار رییس جمهوری در امور شهروندی گفت: مهم‌ترین لازمه ترویج فرهنگ خرید کالای دانش‌بنیان داخلی، توجه به مؤلفه‌های کیفیت و رفع موانع قانونی برای تولید است.
  ادامه خبر
 • خوش نامی کالای ایرانی اتفاقی نیست
  ​معاون ورزش قهرمانی وزارت و جوانان مصرف کالای ایرانی را مستلزم بستر سازی مناسب در کشور خواند و گفت: تنها با تبلیغ نیست که میتوان مردم را به خرید کالای ایرانی تشویق کرد.
  ادامه خبر
 

 اخبار

 
جلوگیری از واردات کالاهای بی کیفیت باعث پیشرفت تولید داخلی می شود
محمود پاک نیت گفت : مسوولان باید با جلوگیری از واردات کالاهای بی کیفیت ازجمله اجناس چینی به رشد و پیشرفت تولید کالاهای داخلی کمک کنند .
ادامه خبر
عکاسان باید مصادیق حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی را با هنر خود تصویر کنند
یک هنرمند پیشکسوت عکاس گفت: هنرمندان عکاس، گرافیست، فیلمساز و کاریکاتوریست باید با هنر خود مصادیق تصویری حمایت از کالای دانش بنیان ایرانی را نشان دهند.
ادامه خبر
تولیدکننده‌ها تبلیغ را‌ جدی‌تر بگیرند
مجید مظفری معتقد است: تولید کننده ها در کشور ما باید تبلیغات را جدی تر بگیرند.
ادامه خبر
حمایت از محصولات دانش‌بنیان ایرانی با اصلاح نگرش مدیران
رییس جهاد دانشگاهی گفت: ایجاد باور به توانمندی‌های داخلی در نگاه مدیران کشور انجام شدنی است و جشنواره ایران‌ساخت با رویکرد فرهنگ‌سازی و ترویجی خود می‌تواند کاری کند که با اصلاح در نگرش مدیران ضمن تحقق اجرای پروژه‌های دانش‌بنیان حمایت از این محصولات را از سوی مردم به همراه داشته باشد.
ادامه خبر
 

 اطلاعیه ها