شنبه ٧ مرداد ١٣٩٦
Skip Navigation Linksایران ساختt
جشنواره ایران ساخت
aboutfairrebon.png
جشنواره فرهنگی و هنری «ایران ساخت» برای تکریم انقلاب علمی و بزرگداشت شکل گیری تمدن نوین اسلامی ایرانی است.  این جشنواره با تکیه بر فرآورده های فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، بر آن است تا نهضت توجه و حمایت از اقتصاد دانش بنیان را به عنوان یکی از راهبردی ترین زیرساخت های پیشرفت و تعالی کشور، بنیاد گذارد و به شکلگیری جریان تولید محتوا برای فضای مجازی و رسانه های مکتوب، دیداری و شنیداری مدد برساند.

                          ادامه مطلب
adbaner.png

backakhbar.png

 • «ایران‌ساخت» احیا و ترویج فرهنگ خودباوری را دنبال می‌کند
  معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری ایران ساخت گفت: جشنواره ملی فرهنگی و هنری "ایران‌ساخت" با شعار فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی می‌تواند در ایجاد خودباوری نسبت به توانمندی‌های کشورمان اثرگذاری بالایی داشته باشد. ​
  ادامه خبر
 • جشنواره «ایران ساخت» زمینه‌ساز حمایت از تولیدات ملی است
  ​در سومین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» بر تاثیر قابل توجه این رویداد در حمایت از تولیدات ملی دانش بنیان تاکید شد.
  ادامه خبر
 • پیشرفت در حوزه‌های مختلف علمی ناشی از «گفتمان‌سازی» است
  ​ حضرت آیت الله خامنه‌ای بیان کردند: اینکه ما امروز در مسائل فضایی، در مسائل هسته‌ای، در نانو، در فنّاوری زیستی و دیگر موارد گوناگون، پیشرفت‌های زیادی داریم، پیشرفت‌های مهمّی داریم، این پیشرفت‌ها ناشی از همین گفتمان‌سازی است.
  ادامه خبر
 • دبیران بخش‌های پنجگانه جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» منصوب شدند
  ​طی احکامی جداگانه از سوی پرویز کرمی دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی، هنری "ایران ساخت"، دبیران بخش های پنجگانه و همچنین دبیر اجرایی این رویداد منصوب شدند.
  ادامه خبر
 • هنرمندان بهترین الگو برای حمایت از کالاهای دانش‌بنیان ایرانی هستند
  ​دبیر بخش کاریکاتور جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت گفت: هنرمندان و ورزشکاران بهترین الگو برای حمایت از کالاهای دانش بنیان و فناوری های ایرانی هستند.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولید دانش‌بنیان ایرانی در گروی نگاهی هنرمندانه و فراملی است
  ​کارگردان برجسته سینمای ایران گفت: حمایت از تولید ملی یک کار هنرمندانه است که حضور هنرمند و تلاش او در در عرصه ملی با نگاهی فراملی را طلب می‌کند.
  ادامه خبر
 • جریان‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان رسالت اصلی «ایران‌ساخت» است
  ​دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران‌ساخت» گفت: جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت، جریان سازی، تولید محتوا در حمایت از تولید ایرانی را دنبال می‌کند و بر همین اساس «فناوری ایرانی کسب و کار ایرانی» شعار و راهبرد اصلی این جشنواره است.
  ادامه خبر
 • شرکت در جشنواره ایران ساخت تکلیف و نذری فرهنگی است
  ​دبیر بخش تخصصی هنرهای تجسمی جشنواره ایران ساخت گفت: شرکت هنرمندان در جشنواره ایران ساخت به نوعی ادای تکلیف فرهنگی محسوب می‌شود زیرا منفعت این جشنواره به آیندگان و فرزندان این سرزمین می‌رسد.
  ادامه خبر
 • هدف از برگزاری «ایران‌ساخت» کمک به ترویج و تشویق مصرف کالای باکیفیت ایرانی است
  نبوی در نشست مطبوعاتی بخش رسانه های دیداری و شنیداری ایران جشنواره ایران ساخت، هدف از برگزاری ایران ساخت راکمک به ترویج و تشویق مصرف کالای ساخت داخل در جامعه ایرانی دانست و اظهار کرد: ضرورت برگزاری ایران ساخت تنها محدود به زمان حال نیست، بلکه نگاهی به وضعیت کنونی کشور و زندگی فردی و اجتماعی افراد ضرورت برگزاری این جشنواره برای آیندگان را مشخص می کند.
  ادامه خبر
 • حس ملیت برای حمایت از تولید دانش‌بنیان ایرانی باید تقویت شود
  ​وزیر داد گستری با اشاره به اینکه نیازمند ایجاد حس جذابیت به منظور حمایت از کالای دانش بنیان ایرانی هستیم بیان کرد: ترغیب مردم به سمت و سوی کالای ایرانی نیازمند کار هنری و رسانه ایی است.
  ادامه خبر
 • عامل پیشرفت کشور «رونق تولید داخلی» مبتنی بر علم و فناوری است
  ​معاون توسعه مدیریت ومنابع معاونت علمی گفت: تولیدات داخلی باید مبتنی برعلم و فناوری باشند تا عامل پیشرفت و توسعه کشور شود.
  ادامه خبر
 • حل چالش اشتغال جامعه جوان از معبر رونق تولید دانش‌بنیان داخلی می‌گذرد
  ​ وزیر ورزش و جوانان گفت: حمایت از تولید ایرانی، ضرورتی است که می‌تواند در حل معضل اشتغال به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه جوان این کشور راه‌گشا باشد و حمایت از عرصه تولید کالاها و خدمات دانش بنیان داخلی زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم می‌کند و "ایران ساخت" از این نظر مهم است.
  ادامه خبر
 • استفاده از توانمندی هنر در ترویج کالای دانش‌بنیان ایرانی اثرگذار است
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنر ابزاری توانمند در جهت ترویج و فرهنگ‌سازی تولیدات ایرانی است و و استفاده از آن در رونق تولید دانش‌بنیان کشورمان اثرگذار خواهد بود.
  ادامه خبر
 • داوری نهایی بخش کاریکاتور جشنواره «ایران ساخت» انجام شد
  ​در داوری‌ نهایی انجام شده در بخش کاریکاتور جشنواره «ایران ساخت» هیات داوران سه طرح را به عنوان برگزیده و سه طرح را قابل تقدیر در این بخش انتخاب کردند.
  ادامه خبر
 • آثار ارسالی بخش «ادبیات» ایران ساخت داوری شد
  ​ با حضور داوران بخش ادبیات جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت، آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره بررسی و داوری شد.
  ادامه خبر
 • داوری نهایی بخش بازی‌های رایانه‌ای جشنواره «ایران ساخت» انجام شد
  ​ در داوری‌ نهایی انجام شده بخش بازی‌های رایانه‌ای جشنواره «ایران ساخت» هیات داوران سه بازی را به عنوان برگزیده و دو بازی را قابل تقدیر در این بخش انتخاب کردند.
  ادامه خبر
 • برگزیدگان بخش‌ رسانه‌های دیجیتال جشنواره ایران‌ساخت انتخاب شدند
  ​آثار ارسالی بخش رسانه‌های دیجتیال با حضور داوران و دبیر این بخش داوری شد و طرح‌های برگزیده این بخش انتخاب شدند.
  ادامه خبر
 • 121 اثر در بخش بخش رادیویی جشنواره «ایران ساخت» داوری شد
  ​ داوری نهایی آثار ارسالی به بخش رادیویی جشنواره «ایران ساخت» با حضور هیات داوران انجام شد که هیات داوران از 121 اثر ارسالی این بخش 3 اثر برگزیده را انتخاب کردند.
  ادامه خبر
 • آثار برگزیده بخش مستند جشنواره «ایران ساخت» از میان 225 اثر مشخص شد
  ​هیات داوران بخش مستند جشنواره «ایران ساخت» پس از داوری نهایی 3 اثر برگزیده این بخش را انتخاب کردند.
  ادامه خبر
 • آثار برگزیده «ایران ساخت» در خانه هنرمندان به نمایش درمی‌آید
  ​ به گزارش ستاد خبری جشنواره «ایران ساخت»، نشست خبری جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» با حضور پرویز کرمی دبیر کل، منصور پارسایی دبیر اجرایی و ناصر فیض دبیر بخش ادبیات و معاونین تخصصی جشنواره امروز 12 دی ماه، در معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری برگزار شد.
  ادامه خبر
 • «ایران‌ساخت» تلاش دلسوزانه‌ای در مسیر حمایت از تولید و تولیدکننده ایرانی است
  ​وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره «ایران ساخت»، بسترسازی فرهنگی به منظور ترویج فرهنگ استفاده از کالای دانش بنیان ایرانی را ضروری دانست.
  ادامه خبر
 • جشنواره «ایران ساخت» برگزیدگان بخش فیلم کوتاه خود را شناخت
  ​3 اثر برگزیده بخش فیلم کوتاه جشنواره «ایران ساخت» از سوی هیات داوران متشکل از احمدرضا درویش، احمد مرادپور، رامین حیدری فاروقی و مهدی یادگاری و محمود شیخ زین الدین نماینده معاونت علمی انتخاب شد.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولیدکننده ایرانی باید دغدغه نخست همه ایرانیان باشد
  ​دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی به جشنواره ایران ساخت، از مسوولان و دست اندرکاران خواسته است، ترویج فرهنگ سازی و حمایت از کالای دانش بنیان ایرانی، در زمانه ای که اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان، ضرورت و حقیقتی انکارناپذیر است، می باید که نصب العین همه قرار گیرد.
  ادامه خبر
 • حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی افتخار ملی است
  ​وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: باید کاری کنیم تا مردم به این باور برسند که خرید کالای دانش بنیان ایرانی یک افتخار ملی است و به خرید کالای باکیفیت ساخت داخل بر خود ببالند.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولید داخلی افزایش اشتغال و درآمد ملی را به همراه دارد
  ​ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : حمایت از تولید داخلی کمک به نیروی انسانی ، اشتغالزایی وافزایش تولید داخلی و درآمد ملی را به همراه دارد.
  ادامه خبر
 • باروری نهال اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند «خودباوری ملی» است
  ​معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به مناسبت برگزاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» پیامی صادر کرد و در آن، بر اهمیت خودباوری در به بار نشستن نهال اقتصاد دانش بنیان و پیشبرد اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد.
  ادامه خبر
 • باور به روح توانمندی داخلی بخش مهمی از زیست‌بوم کارآفرینی است
  ​معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین گشایش نمایشگاه آثار برگزیده هنری جشنواره«ایران‌ساخت» گفت: بخش مهمی از پازل زیست‌بوم کارآفرینی، فناوری و نوآوری به‌عنوان اساس اقتصاد دانش بنیان، باور به روح توانمندی داخلی است و جشنواره ایران‌ساخت به دنبال احیای این مهم به کمک ابزارهای هنری است.
  ادامه خبر
 • اقتصادمقاومتي یک دستور نیست اصل است؛ اصلی برای همه نسل‌ها
  ​دبیرکل جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به مناسبت برگزاری این رویداد، پیامی صادر کرده که در آن بر اهمیت گفتمان سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان تاکید شده است.
  ادامه خبر
 • نهال «ایران‌ساخت» با مشارکت هنرمندان بارور شد
  ​با برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت، فرهنگ‌سازی حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی با مشارکت هنرمندان، مسئولان اجرایی و اقشار گوناگون مردم گام بلندی به سوی تحقق برداشت.
  ادامه خبر
 • برگزیدگان جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت

  ادامه خبر
 

 اخبار

 
تجهیزات تست پزشکی سلامت عمومی را به واقعیت نزدیک می‌کنند
اهمیت تجهیزات تولیدی تجهیزات و مواد پزشکی و دارویی به حدی است که سرنوشت سلامت یک جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، ضرورتی که به واسطه تلاش و حرکت یکی از شرکت‌های فناور داخلی محقق شده است.
ادامه خبر
رسانه ها باید به ضرورت استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی بپردازند
مدیرعامل خبرگزاری ایلنا گفت: مهم‌ترین رسالتی که رسانه‌ها بر دوش خود دارند، این است که مردم را به این درک برسانند که استفاده از کالای دانش‌بنیان ایرانی به نفع توسعه و رشد کشور است.
ادامه خبر
براي ماندگار شدن اقتصادمقاومتي خريد كالاي ايراني بايد جزئی از فرهنگ مردم شود
معاون اول رييس جمهوری گفت: براي ماندگار شدن اقتصاد مقاومتي و توليد داخلي بايد كاري كنيم كه خريد كالاهاي داخلي جزئي از فرهنگ مردم شده و مردم كشور به خريد كالاي داخلي و توليدات ايراني افتخار كنند.
ادامه خبر
باروری نهال اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند «خودباوری ملی» است
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به مناسبت برگزاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» پیامی صادر کرد و در آن، بر اهمیت خودباوری در به بار نشستن نهال اقتصاد دانش بنیان و پیشبرد اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد.
ادامه خبر
 

 یادداشت ها

 
تيشه بر بيستون بزنيد
جز نکويي اهل کرم نخواهد ماند
از تمام خلق يک تن صوفي‌اند
چراغ اقتصاد دانش‌بنيان روشن شده است