یکشنبه ٢ آبان ١٣٩٥
Skip Navigation Linksایران ساختt
جشنواره ایران ساخت
aboutfairrebon.png
جشنواره فرهنگی و هنری «ایران ساخت» برای تکریم انقلاب علمی و بزرگداشت شکل گیری تمدن نوین اسلامی ایرانی است.  این جشنواره با تکیه بر فرآورده های فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، بر آن است تا نهضت توجه و حمایت از اقتصاد دانش بنیان را به عنوان یکی از راهبردی ترین زیرساخت های پیشرفت و تعالی کشور، بنیاد گذارد و به شکلگیری جریان تولید محتوا برای فضای مجازی و رسانه های مکتوب، دیداری و شنیداری مدد برساند.

                          ادامه مطلب
adbaner.png

backakhbar.png

 • «ایران‌ساخت» احیا و ترویج فرهنگ خودباوری را دنبال می‌کند
  معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری ایران ساخت گفت: جشنواره ملی فرهنگی و هنری "ایران‌ساخت" با شعار فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی می‌تواند در ایجاد خودباوری نسبت به توانمندی‌های کشورمان اثرگذاری بالایی داشته باشد. ​
  ادامه خبر
 • جشنواره «ایران ساخت» زمینه‌ساز حمایت از تولیدات ملی است
  ​در سومین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» بر تاثیر قابل توجه این رویداد در حمایت از تولیدات ملی دانش بنیان تاکید شد.
  ادامه خبر
 • پیشرفت در حوزه‌های مختلف علمی ناشی از «گفتمان‌سازی» است
  ​ حضرت آیت الله خامنه‌ای بیان کردند: اینکه ما امروز در مسائل فضایی، در مسائل هسته‌ای، در نانو، در فنّاوری زیستی و دیگر موارد گوناگون، پیشرفت‌های زیادی داریم، پیشرفت‌های مهمّی داریم، این پیشرفت‌ها ناشی از همین گفتمان‌سازی است.
  ادامه خبر
 • فراخوان جشنواره ملّی فرهنگی هنری «ایران‌ساخت» منتشر شد
  فراخوان جشنواره ملّی، فرهنگی هنری «ایران‌ساخت» منتشر شد. این رویداد با هدف حمایت از تولیدات دانش بنیان ساخت ایران از 16 تا 18 دی ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.
  ادامه خبر
 • دبیران بخش‌های پنجگانه جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» منصوب شدند
  ​طی احکامی جداگانه از سوی پرویز کرمی دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی، هنری "ایران ساخت"، دبیران بخش های پنجگانه و همچنین دبیر اجرایی این رویداد منصوب شدند.
  ادامه خبر
 • غیرت ملی لازمه توجه به تولیدات ایرانی است
  ​رییس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گفت: توجه و شناخت توانمندی‌های ساخت داخل نیازمند فرهنگ‌سازی است و ضرورت استفاده از تولیدات داخلی می‌بایست به یک غیرت ملی بدل شود.
  ادامه خبر
 • باید مسئله علم و فناوری به یکی از ستون‌های اصلی کشور تبدیل شود
  ​ رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کردند: ما در قضیّه‌ی علم و فنّاوری، برای پیشرفت کشور واقعاً احتیاج داریم به اینکه مسئله‌ی علم و مسئله‌ی فنّاوری، بشود مسئله‌ی مطرح کشور؛ یعنی یکی از آن سه نقطه‌ی اصلی و سه ستون اصلی‌ای که کشور امروز به آنها متّکی است.
  ادامه خبر
 • وب‌سایت جشنواره «ایران‌ساخت» رونمایی شد
  وب‌سایت جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل جشنواره «ایران ساخت» رونمایی شد.
  ادامه خبر
 • رسانه‌ها نقش نخست را در ایجاد فرهنگ استفاده کالاهای باکیفیت ایرانی ایفا می‌کنند
  ​نبوی با بیان این‌که این جشنواره می‌تواند در تحقق شعار خود برای مجموعه ای از نهادها سازمان ها و البته مردم یک دغدغه ایجاد کند، ادامه داد: برای آن‌که مردم را به استفاده از محصولات و فرآورده‌های تولیدی با کیفیت ایرانی ملزم کنند، ابزار و لوازمی نیاز است که رسانه در میان این ابزار و لوازم، نقش اول را ایفا می‌کند.
  ادامه خبر
 • هنرمندان بهترین الگو برای حمایت از کالاهای دانش‌بنیان ایرانی هستند
  ​دبیر بخش کاریکاتور جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت گفت: هنرمندان و ورزشکاران بهترین الگو برای حمایت از کالاهای دانش بنیان و فناوری های ایرانی هستند.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولید داخل مبنای اقتصاد مقاومتی است
  ​رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، جشنواره «ایران ساخت» را رویداد و ایده ای اساسی برای حمایت از کالاها و محصولات دانش بنیان ساخت داخل دانست و گفت: در این راستا اقتصاد مقاومتی نیز باید با توجه به تولید داخل با هدف افزایش صادرات و کاهش واردات نگاهی علمی به اقتصاد درون زای برون نگر باشد.
  ادامه خبر
 • اختصاص جایزه ویژه برای شبکه‌های اجتماعی در «ایران ساخت»
  ​دبیر بخش رسانه های دیجیتال جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت از اختصاص جایزه ویژه به شبکه های اجتماعی تلفن همراه با هدف ارتقای مصرف جنس ایرانی، معرفی محصولات دانش بنیان و فرهنگسازی برند و کالای ایرانی خبر داد.
  ادامه خبر
 • کالای ایرانی در صورت داشتن ویژگی‌های برتر از کالاهای غیرایرانی حمایت خواهد شد
  ​نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت کشورمان گفت: بهترین، کاراترین و انگیزنده‌ترین شیوه حمایت از تولیدات ایرانی آن است که کالای ایرانی در نام، چگونگی، کارکرد، بسته‌بندی و ویژگی‌های دیگر برتر از کالاهای غیر ایرانی باشد.
  ادامه خبر
 • فضای مجازی ظرفیت گسترده‌ای برای حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی دارد
  ​ رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: به طور میانگین مردم کشور 5 تا 9 ساعت در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند . همان طور که مشخص است فضای مجازی ظرفیت گسترده‌ای را برای فرهنگسازی تبلیغات و آموزش ایجاد می‌کند.
  ادامه خبر
 • هزینه بالای بازاریابی مانع بزرگی بر سر راه تبلیغ درست کالاهای ایرانی است
  مدیر عامل خانه سینما گفت: یکی از بزرگ ترین موانع موجود بر سر راه تبلیغ درست کالاهای ایرانی، بالا و کمرشکن بودن هزینه‌های تبلیغاتی و بازاریابی است.
  ادامه خبر
 • جامعه باید با پیامدهای مثبت خرید کالای ایرانی بیشتر آشنا شود
  ​ عضو شورای سیاستگذاری جشنواره «ایران ساخت» گفت:: جامعه باید با پیامدهای مثبت خرید کالای ایرانی در توسعه اقتصاد، ایجاد اشتغال و ... آشنا شوند و این امر با اصلاح رویکرد مردم به خرید کالای ایرانی توسط جشنواره ایران ساخت ممکن می‌شود.
  ادامه خبر
 

 اخبار

 
اساتید و علما مردم را به حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی تشویق کنند
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حمایت از تولیدات دانش بنیان و با کیفیت ساخت داخل را در وهله نخست نیازمند فرهنگسازی و ترویج در این زمینه دانست.
ادامه خبر
همه در کشور ملزم به رعایت قوانین حمایت از کالای دانش‌بنیان هستیم
رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: در کشور مقررات و قوانینی در راستای حمایت از تولیدات ساخت داخل وجود دارد که بر اساس این قوانین برای انعقاد قرارداد به منظور خرید صنعتی بایستی نخست اثبات شود که امکان ساخت کالای مورد نظر در ایران وجود ندارد.
ادامه خبر
نگاه به سه حوزه صنعت، فرهنگ و علم باید به شکل سیستمی باشد
رضاداد بیان کرد: برای پیشرفت و ارتقاء در حوزه صنعتی تجهیز آن به علم و فناوری روز ضروری است تا از پیله تکرار دستاوردهای خود خارج شود.
ادامه خبر
«باور به خویشتن» با مشارکت هنرمندان فرهنگ می‌شود
هنرمند عرصه سینما و تلویزیون گفت: اصلاح فرهنگ نادرست «خودگریزی» نیازمند فرهنگ‌سازی و مشارکت همگانی از جمله هنرمندان و نیازمند فراهم شدن زمینه‌ای در قالب یک جنبش فرهنگی در قالب نشست، سمینار یا جشنواره ‌است و آن‌چه که در «ایران‌ساخت» اتفاق می‌افتد می‌تواند این جریان را به یک فرهنگ بدل کند.
ادامه خبر
 

 اطلاعیه ها