سه شنبه ٤ اردیبهشت ١٣٩٧
Skip Navigation Linksایران ساختt
جشنواره ایران ساخت
aboutfairrebon.png
جشنواره فرهنگی و هنری «ایران ساخت» برای تکریم انقلاب علمی و بزرگداشت شکل گیری تمدن نوین اسلامی ایرانی است.  این جشنواره با تکیه بر فرآورده های فرهنگی و هنری هنرمندان ایرانی، بر آن است تا نهضت توجه و حمایت از اقتصاد دانش بنیان را به عنوان یکی از راهبردی ترین زیرساخت های پیشرفت و تعالی کشور، بنیاد گذارد و به شکلگیری جریان تولید محتوا برای فضای مجازی و رسانه های مکتوب، دیداری و شنیداری مدد برساند.

                          ادامه مطلب
adbaner.png

کتاب

backakhbar.png

 • «ایران‌ساخت» احیا و ترویج فرهنگ خودباوری را دنبال می‌کند
  معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری ایران ساخت گفت: جشنواره ملی فرهنگی و هنری "ایران‌ساخت" با شعار فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی می‌تواند در ایجاد خودباوری نسبت به توانمندی‌های کشورمان اثرگذاری بالایی داشته باشد. ​
  ادامه خبر
 • پیشرفت در حوزه‌های مختلف علمی ناشی از «گفتمان‌سازی» است
  ​ حضرت آیت الله خامنه‌ای بیان کردند: اینکه ما امروز در مسائل فضایی، در مسائل هسته‌ای، در نانو، در فنّاوری زیستی و دیگر موارد گوناگون، پیشرفت‌های زیادی داریم، پیشرفت‌های مهمّی داریم، این پیشرفت‌ها ناشی از همین گفتمان‌سازی است.
  ادامه خبر
 • جریان‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان رسالت اصلی «ایران‌ساخت» است
  ​دبیر کل جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران‌ساخت» گفت: جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران‌ساخت، جریان سازی، تولید محتوا در حمایت از تولید ایرانی را دنبال می‌کند و بر همین اساس «فناوری ایرانی کسب و کار ایرانی» شعار و راهبرد اصلی این جشنواره است.
  ادامه خبر
 • هدف از برگزاری «ایران‌ساخت» کمک به ترویج و تشویق مصرف کالای باکیفیت ایرانی است
  نبوی در نشست مطبوعاتی بخش رسانه های دیداری و شنیداری ایران جشنواره ایران ساخت، هدف از برگزاری ایران ساخت راکمک به ترویج و تشویق مصرف کالای ساخت داخل در جامعه ایرانی دانست و اظهار کرد: ضرورت برگزاری ایران ساخت تنها محدود به زمان حال نیست، بلکه نگاهی به وضعیت کنونی کشور و زندگی فردی و اجتماعی افراد ضرورت برگزاری این جشنواره برای آیندگان را مشخص می کند.
  ادامه خبر
 • عامل پیشرفت کشور «رونق تولید داخلی» مبتنی بر علم و فناوری است
  ​معاون توسعه مدیریت ومنابع معاونت علمی گفت: تولیدات داخلی باید مبتنی برعلم و فناوری باشند تا عامل پیشرفت و توسعه کشور شود.
  ادامه خبر
 • حل چالش اشتغال جامعه جوان از معبر رونق تولید دانش‌بنیان داخلی می‌گذرد
  ​ وزیر ورزش و جوانان گفت: حمایت از تولید ایرانی، ضرورتی است که می‌تواند در حل معضل اشتغال به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه جوان این کشور راه‌گشا باشد و حمایت از عرصه تولید کالاها و خدمات دانش بنیان داخلی زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم می‌کند و "ایران ساخت" از این نظر مهم است.
  ادامه خبر
 • حمایت از تولیدکننده ایرانی باید دغدغه نخست همه ایرانیان باشد
  ​دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی به جشنواره ایران ساخت، از مسوولان و دست اندرکاران خواسته است، ترویج فرهنگ سازی و حمایت از کالای دانش بنیان ایرانی، در زمانه ای که اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان، ضرورت و حقیقتی انکارناپذیر است، می باید که نصب العین همه قرار گیرد.
  ادامه خبر
 • باروری نهال اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند «خودباوری ملی» است
  ​معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به مناسبت برگزاری جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران ساخت» پیامی صادر کرد و در آن، بر اهمیت خودباوری در به بار نشستن نهال اقتصاد دانش بنیان و پیشبرد اقتصاد مقاومتی در کشور تاکید کرد.
  ادامه خبر
 • باور به روح توانمندی داخلی بخش مهمی از زیست‌بوم کارآفرینی است
  ​معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین گشایش نمایشگاه آثار برگزیده هنری جشنواره«ایران‌ساخت» گفت: بخش مهمی از پازل زیست‌بوم کارآفرینی، فناوری و نوآوری به‌عنوان اساس اقتصاد دانش بنیان، باور به روح توانمندی داخلی است و جشنواره ایران‌ساخت به دنبال احیای این مهم به کمک ابزارهای هنری است.
  ادامه خبر
 • اقتصادمقاومتي یک دستور نیست اصل است؛ اصلی برای همه نسل‌ها
  ​دبیرکل جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به مناسبت برگزاری این رویداد، پیامی صادر کرده که در آن بر اهمیت گفتمان سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان تاکید شده است.
  ادامه خبر
 • نهال «ایران‌ساخت» با مشارکت هنرمندان بارور شد
  ​با برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت، فرهنگ‌سازی حمایت از کالای دانش‌بنیان ایرانی با مشارکت هنرمندان، مسئولان اجرایی و اقشار گوناگون مردم گام بلندی به سوی تحقق برداشت.
  ادامه خبر
 • برگزیدگان جشنواره ملی فرهنگی و هنری ایران ساخت

  ادامه خبر
 • نیاز کشور به یک فرهنگ‌سازی جدید/همکاری‌ معاونت علمی و جهاددانشگاهی در مسیر اقتصاد مقاومتی
  ​ بخش اول گفت‌گو با دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری روز گذشته منتشر شد. وی در بخش اول به چالش خروج نخبگان اشاره کرد و از آن به عنوان یک چالش جهانی یاد کرد که نمونه‌های بسیاری در کشورهای اتحادیه اروپا مشاهده می‌شود.
  ادامه خبر
 • اجرای نقشه‌راه فناوری ساخت افزایشی بررسی شد
  ​ نشستی با عنوان "هم‌اندیشی خبرگان فناوری و صنعت چاپ سه بعدی" را برگزار کرد تا اولویت‌ها و سازوکارهای عملیاتی اجرای نقشه‌راه فناوری ساخت افزایشی مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.
  ادامه خبر
 • ساخت پرنده بدون سرنشین با پیکره‌بندی چهارپره و کشتی هوایی
  ​طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی یک پرنده بدون سرنشین کوادرو ایرشیب عنوان طرحی در حوزه بین‌المللی است که با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی توسط محققان کشور انجام شده است.
  ادامه خبر
 • جایزه زیست ایران به برترین‌های زیست‌فناوری اهدا می‌شود
  ​"جایزه زیست ایران" همراه با نمایشگاه زیست فناوری ایران توسط ستاد توسعه زیست فناوری و صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری در شهریور ماه ۱۳۹۶ در سطح ملی برگزار می‌شود.
  ادامه خبر
 • کسب‎وکارهای خلاق دانشگاهی محیط جامعه را به سمت کارآفرینی متحول می‌کنند
  ​معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالای نیروی انسانی خلاق و تحصیل‌کرده، کسب‎وکارهای خلاق و نوآور دانشگاهی نگرش و محیط جامعه را به سمت کارآفرینی دست‌خوش تحول می‌کنند.
  ادامه خبر
 • صرفه ‌جویی میلیارد دلاری با تولید دستگاه کاهش آلودگی هوا
  ​با بومی‌سازی فن‌آوری پیشرفته رسوب‌زدایی به وسیله تجهیزات الکترونیکی ، سالانه میلیاردها دلار صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه استهلاک تأسیسات فراهم می‌شود.
  ادامه خبر
 • نیازهای واقعی صنعت بالگرد تجاری کشور شناسایی می‌شود
  ​دریافت و جمع‌بندی نیازهای واقعی بالگردی کشور و برنامه‌ریزی برای تأمین هوشمندانه آنها یکی از برنامه‌های آتی در نظر گرفته شده در کارگروه بالگرد تجاری ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی است.
  ادامه خبر
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات چهره جهان را تغییر خواهد داد
  ​معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر توانسته چهره‌ی جهان امروز را با تسهیل ارتباطات و تبادل ایده‌ها بین افراد جامعه‌ی بشری به شدت عوض کند و این امر باعث عبور از مرزهای سنتی بین ملیت‌ها، فرهنگ‌ها و قلمروهای مختلف علمی و تجاری شده است.
  ادامه خبر
 • شرکت های دانش بنیان قلب تپنده اقتصاد مقاومتی
  ​در شرایط کنونی تنها شرکت های دانش بنیان هستند که می توانند در کنار اشتغال زایی به تولید ثروت در کشور کمک کنند.
  ادامه خبر
 • حمایت از طرح‌های انرژی تجدیدپذیر برای توسعه تولید و اشتغال پایدار روستایی
  ​حمایت از طرح‌های انرژی تجدیدپذیر برای توسعه تولید و اشتغال پایدار روستایی عنوان فراخوانی است که به تازگی توسط ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی منتشر شده است تا راهکارهای دانش‌‌بنیان برای رفع چالش‌های این حوزه در نظر گرفته شود.
  ادامه خبر
 • حضور "ایران ساخت" در جشن تصویر سال
  ​پانزدهمین دوره‌ جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر در حالی فراخوان خود را منتشر کرد که در این دوره بخش ویژه مسابقه و نمایشگاه عکس "ایران ساخت" به آن افزوده شده است.
  ادامه خبر
 • فراخوان؛ دومین جشنواره ملّی فرهنگی هنری «ایران‌ساخت» منتشر شد
  ​فراخوان جشنواره ملّی، فرهنگی هنری «ایران‌ساخت» منتشر شد این رویداد با هدف تولید محتوا برای حمایت از کالاها، محصولات و خدمات دانش بنیان ساخت ایران و شعار فناوری ایرانی در خدمت کسب و کار ایرانی دی ماه سال 1397 در تهران برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دومین جشنواره، فراخوان جشنواره ملّی، فرهنگی هنری «ایران‌ساخت» از سوی دبیرخانه این جشنواره منتشر شد.
  ادامه خبر
 • «معرفی و فرهنگ‌سازی» هموارکننده راه اقتصاد دانش‌بنیان است
  معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تداوم راه اقتصاد دانش‌بنیان با فرهنگ‌سازی و ترویج کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی محقق می‌شود.
  ادامه خبر
 • "حمایت از کالای ایرانی " پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند. ​
  ادامه خبر
 • دبیرکل دومین دوره جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» منصوب شد
  ​معاون علمی و فناوری فناوری رییس جمهوری در نخستین انتصاب دوره جدید فعالیت خود، دبیرکل دومین دوره جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» را منصوب کرد تا توجه ویژه خود به فرهنگسازی و توسعه زیست بوم کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان را اعلام کند.
  ادامه خبر
 • خرید کالای ایرانی، موضوع نویی در سینمای کودک است
  ​ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن استقبال از فیلم «قهرمانان کوچک» که با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش ویژه جشنواره «ایران ساخت» اکران شده بود و اکنون در سینماهای سراسر کشور در حال اکران است، گفت: سینمای کودک موضوع نویی را تجربه می‌کند: خرید کالای ایرانی.
  ادامه خبر
 • پیام تبریک معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری به مناسبت فرا رسیدن نوروز
  دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با صدور پیامی فرا رسیدن سال نو را تبریک گفت.
  ادامه خبر
 • عزم مسؤولان دانشگاهی برای تحقق شعار سال/۲
  کرمی: «ایران‌ساخت»؛ جشنواره‌ای در راستای تحقق شعار سال/ تلاش در راستای تثبیت حمایت از کالای ایرانی​​
  ادامه خبر
 

 اخبار

 
"حمایت از کالای ایرانی" پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند.
ادامه خبر
«معرفی و فرهنگ‌سازی» هموارکننده راه اقتصاد دانش‌بنیان است
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: تداوم راه اقتصاد دانش‌بنیان با فرهنگ‌سازی و ترویج کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی محقق می‌شود.
ادامه خبر
تولید کاتالیست‌ خودرو برای کاهش آلودگی هوا توسط متخصصان داخلی
مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان از تولید کاتالیست های خودرو برای کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ کشور توسط متخصصان داخلی و به کمک یک شرکت اروپایی در کشور خبر داد.
ادامه خبر
سلامت الکترونیک زمینه‌ساز ایجاد استارتاپ‌های میلیاردی خواهد بود
به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دامنه نفوذ کسب و کارهای فناورانه در عرصه‌های گوناگون از جمله حوزه سلامت و پزشکی در حال گسترش است و جوانان تحصیل کرده می‌توانند توانمندی و نوآوری خود را بر بازار بکر سلامت الكترونيك (e-health) نیز متمرکز کنند.
ادامه خبر
 

 یادداشت ها

 
تيشه بر بيستون بزنيد
جز نکويي اهل کرم نخواهد ماند
از تمام خلق يک تن صوفي‌اند
چراغ اقتصاد دانش‌بنيان روشن شده است