Skip Ribbon Commands
- محتویات اصلی صفحه

ایران ساخت

:

اخبار: برند ایرانی قابلیت جهانی شدن هم دارد

تصویر

عنوان

برند ایرانی قابلیت جهانی شدن هم دارد

خلاصه خبر

دومین دوره از جشنواره ملی فرهنگی و هنری جشنواره " ایران ساخت" عزم جدی برای جریان سازی و تولید محتوا در ترویج فرهنگ حمایت از کالا و خدمات ایرانی دارد و این مهم با اتکای به ابزارها و زیرساخت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای و با مشارکت تمامی فعالان فرهنگی، توسط ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار میشود.

متن

عبدالرضا یعقوب زاده طاری مدیر عامل شرکت دانش بنیان پویندگان راه سعادت از معتقدان امور فرهنگی با بیان اینکه ساختار کلی کشور در مجموع نه خیلی تحقیقاتی است و نه خیلی صنعتی، گفت: ایران در جهان نه به عنوان کشور پیشرو در تحقیقات و نه به عنوان کشور صنعتی شناخته می‌شود، از طرفی شرکت‌های دانش بنیان زیادی در کشور تأسیس و رشد کرده اند و در حال صنعتی شدن هستند، حاصل این روند، رشد شرکت‌هایی به مثال نهالهای کوچکی است که باید مورد توجه قرار گیرند. ولی در نهایت به دلیل نبود ساختار مناسب خیلی از این شرکت‌ها میان راه بازمی‌ایستند. 
یعقوب زاده طاری با اشاره به کاهش حساسیت نسبت به موضوعات فرهنگی در کشور اضافه کرد: جشنواره ملی فرهنگی و هنری "ایران ساخت" باهدف حمایت از کالای ایرانی می‌تواند با نظارت کارشناسانه بر امور تحقیقاتی حساسیت نسبت به موضوعات فرهنگی را افزایش دهد.
وی بابیان اینکه نظارت بر روند تحقیقاتی شدن نگاه کارشناسانه می‌خواهد گفت: تمام شرکت‌های فعال در حوزه فناوری در مسیر فعالیت خود با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شناسایی مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های مختلف می‌تواند به عنوان مرجعی زبده، کارشناسانه وارد عمل شود و با رصد شرکت‌ها به صورت تخصصی موانع حقوقی را حل ‌وفصل کند.
وی با اشاره به موضوع تفسیر استاندارد در میان شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: موضوع پر اهمیت صلاحیت استاندارد شرکت‌های دانش بنیان، از همان مسائلی است که می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد به طور مثال شرکت پویندگان راه سعادت به عنوان یک شرکت دانش بنیان سالهاست که استاندارد اروپا را برای تمامی محصولات خود دارد. اما متأسفانه برخی از کارشناسان وزارت بهداشت استانداردهای اروپا را هم قبول ندارند.
براساس این گزارش، دومین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» باهدف جریان سازی فرهنگی اقتصاد دانش بنیان برای کمک به تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به دبیر کلی پرویز کرمی، در سال جاری برگزار و نمایشگاه و اختتامیه از 4 تا 8 دی‌ماه 1397 در تهران برگزار می‌شود.
پایان پیام/32

منبع

 

تاریخ

1397/07/14

پیوست ها

زمان ایجاد 15:23 14/07/1397 توسط IranSaakht
زمان آخرین تغییر 15:23 14/07/1397 توسط IranSaakht